Tarihçemiz

TARİHÇE,

1995 yılında Mefkûre Dershaneleriyle Sakarya’mızda eğitim ve öğretim faaliyetlerine adım atan kurumumuz 2004 yılına kadar iki şubesiyle hizmet vermiş 2004’den itibaren SAKARYA’nın birçok ilçesinde ve KOCAELİ’nin muhtelif ilçelerinde olmak üzere eğitim ve öğretim hizmetlerini sürdürmüştür. Geçen zaman içerisinde Mefkûre Dershaneleri sadece öğretim değil eğitim çalışmalarına da hız vermiş, adeta bir ‘’Okul ’’gibi birçok öğretmenin yetişmesinde etkin rol almıştır. Sakarya ve Türkiye dereceleriyle adından sıkça söz ettiren dershanemiz binlerce öğrencisinin Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleşmesinde büyük pay sahibi olmuştur.

Geçmişe dayanan kurumsal yapımızı, oluşturduğumuz güveni, eğitim öğretimdeki bilgi birikimi ve tecrübemizi 2012-2013 yılında Özel Okula taşımak için yoğun bir çalışma içinde olduk. Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bölgenin en kapsamlı en modern Özel Mefkûre Anaokulu ’nu açtık. Ve ilk yılımızda Sakarya’mızda en çok tercih edilen Anaokulu olduk.Hemen ardından Sakarya’nın Erenler ilçesinde Özel Mefkûre İlkokulu, Özel Mefkûre Ortaokulu ve ikinci bir Anaokulunu hizmete sunduk. Devamında da Şirketimiz bünyesinde açılan Özel Mefkûre Fen Lisesi ve Özel Mefkûre Anadolu Lisesi ile eğitim öğretimin Anaokulundan Üniversiteye kadar kesintisiz olarak alınmasını sağladık.

Her Okulumuza ait müstakil kampüs alanı, kampüslerimizde bulunan sosyal-sportif donatı alanlarıyla eğitimin; pedagojik, psikolojik, sosyal ve kültürel yönlerinin de önemli olduğu bilinciyle hareket eden kurumumuz Sakarya’mızda ve Bölgemizde ender görülen bir eğitim ve öğretim hizmetini başarmanın haklı gururunu yaşıyor. Emin ve sağlam adımlarla yoluna devam eden Eğitim Kurumlarımız; geleceğimiz, umudumuz olan çocuklarımızın yetişmesinde her zaman bir adım önde olacaktır.

Birincil önceliğimiz; çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır. Bu amaçla kendisi ve çevresi ile uyumlu, ailesine ve toplumuna faydalı, güzel ahlaklı ve erdemli bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Amacımız; çocuklarımızın yetenek ve kabiliyetlerini ortaya çıkaran, kendini ifade eden, özgüveni yüksek, olaylar ve durumlar karşısında yorumlar yapan, yaşadığı toplumun sorunlarına duyarlı analitik düşünen, dünya da olup bitenden haberdar, teknolojiyi etkin kullanan bilinçli nesiller yetiştirmektir.

Yukarı Çık ↑